Zpět na seznam

Vistárie velkokvětá

Wisteria floribunda

Detail
Kategorie Ovíjivé
Barvy rostliny modrá, fialová, růžová
Tvary rostliny hrozen
Barvy listů zelená
Tvary listů zpeřené
Typy listů listnaté, opadavé
Měsíce kvetení Duben, Květen, Červen
Požadavky rostliny slunce, vlhko, kyselé půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy
Použití rostliny solitéra
Popis

Vistarie velkokvětá pochází z vistarie čínské. Má velké lichozpeřené, jasně zelené listy, které na rostlině vydrží až do zimy. Její kmen je obtáčivý. Květy tvoří 30 -70cm dlouhý hrozen vonných květů. V dlouhém lusku jsou ukryté jedovaté plody, koruna je hustá a zakrývá svou podpěru. Kmínkové formy se roubují stejně jako popínavé rostliny. Pěstují se různé kultivary s květy červenými, bílými, modrými aj. Rostlina kvete od dubna do června.

Čeleď:
Fabaceae - bobovité

Původ:
Vistarie velkokvětá pochází z Japonska.

Pěstování:
Vistarie vyžaduje slunné stanoviště, vlhkou, kyselou, mírně humózní půdu, přemíra živin způsobí bujné olistění na úkor kvetení. Mladým rostlinám poskytneme chráněné stanoviště, starší, kmínkové rostliny jsou plně mrazuvzdorné.
Pokud budeme vistarii stříhat, pokvete bohatěji. Kvete na tzv. trnech - krátkých výhoncích, které směřují do stran. Po odkvětu silně zkrátíme nejdelší výhon, postranní na dva až tři listy, v létě uý pouze postranní trny stejným způsobem. Pro lepší kvetení je dobrý omezený prostor pro kořenový systém. Pokud vistarii pěstujeme jako stromek, je to liána a potřebuje silnou oporu.
Nové fotografie rostlin