Detail
Kategorie Okrasné listem
Výška rostliny od 1 m do 1 m
Šířka rostliny od 1 m do 1 m
Barvy listů zelená
Tvary listů dlanitě složené
Typy listů listnaté, stálezelené
Požadavky rostliny slunce, polostín, nenáročné
Popis

Velký listnatý vytrvalý keř, který se hodí do obývacího pokoje nebo do haly. Má velké dlanité listy, které barvou i texturou kontrastují se stonkem, který časem zdřevnatí. Je to rostlina otužilá, rychle rostoucí, vyžaduje snadnou péči. Dorůstá výšky 1,2 -1,5 m a šířky 1,2 – 1,5m. Její vzrůst je křovinatý.

Původ:
Prodara pochází z Japonska.

Pěstování:
Prodara potřebuje od jara do zimy teplotu 10 -15 stupňů, při teplotě vyšší než 18 stupňů mohou listy žloutnout, sesychat, křehnout nebo začít opadávat. V zimě je dobré zajistit teplotu 7- 10 stupňů. V létě můžeme rostlinu umístit ven na místo chráněné před sluncem a silným větrem. V zimě se jí bude dařit na světlém místě, v létě na zastíněném.

Zaléváme pravidelně od jara do podzimu, v zimě jen střídmě. Velkou rostlinu musíme zalévat častěji. Je důležité rosení a otírání listů. Na vyzrálých částech rostliny odstraňujeme pupeny. Pokud chceme mít rostlinu košatější, zaštípneme na jaře konce výhonů. Pokud dochází k sesychání listů, je to zapříčiněno suchým vzduchem. Pokud jsou listy hnědé a skvrnité, je to suchou zeminou.

Hnojení:
Přihnojujeme běžným tekutým hnojivem na jaře a v letních měsících.

Přesazování:
Přerostlé rostliny na jaře přesadíme do jednotné zeminy a nejlépe do keramického květináče.

Škůdci:
Proti puklicím aplikujeme insekticidy, na mšice také.
Nové fotografie rostlin