Zpět na seznam

Réva vinná ´vostorg´

Vitis vinifera ´vostrog´

Foto: Réva vinná ´vostorg´
Detail
Kategorie Ovoce
Tvary rostliny hrozen
Barvy listů zelená
Typy listů listnaté, opadavé
Měsíce plodů Srpen
Požadavky rostliny slunce, vlhko, teplomilná, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, nenáročné
Použití rostliny v potravinářství
Použitelné části rostliny plod
Popis

Vinná réva odrůda Vostrog má pětilaločnaté, hluboce vykrajované listy s překrytými výkrojky. Barva listové čepele je tmavozelená, spodní strana je plstnatá.

Hrozen je velký, u základu třapiny bohatě větvený, kuželovitý, středně hustý. Bobule je velká až velmi velká, oválná, žlutá, slupka je pevná. Dužina je masitá, velmi dobré chuti.

Odrůda patří k nejrannějším, dozrává ve druhé polovině srpna.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda byla vyšlechtěna ve Všeruském vědecko - výzkumném ústavu pro vinohradnictví a vinařství J.I.Potapenka. je to kříženec odrůd Záře Severu x Doloros x Ruský raný.

Pěstování:
Odrůda má velmi bujný růst, s řidším olistěním a střední tvorbou zálistků. Odolnost k zimním mrazům je dobrá a odrůda i na vedlejších očkách plodí poměrně dobře. Vyžaduje hlinité nebo hlinitopísčité půdy, dobře zásobené vodou a živinami, suché stanoviště nesnáší.

Odolnost k houbovým chorobám je dobrá až velmi dobrá. Je možné ji pěstovat bez chemického ošetření nebo pouze s fungicidním ošetřením v případě silného infekčního tlaku padlí révového.

V letech s nepříznivým počasím v období kvetení trpí sprcháváním květenství. Je možné ji pěstovat na tvarech s krátkým i dlouhým řezem. Vhodnější je ale dlouhý řez a tvar s větší zásobou staršího dřeva.

Odrůda je vhodná i pro pěstování na pergolách. K dosažení velmi vysoké vzhledové a chuťové kvality hroznů je vhodná regulace přirozené násady v období těsně po kvetení. Hrozny je možné po sklizni skladovat.

Použití:
Odrůdu je možné doporučit do všech vinařských oblastí v České republice i pro zahrádkářské pěstování v nevinařských oblastech.
Nové fotografie rostlin