Zpět na seznam

Réva vinná ´hibernal´

Vitis vinifera ´ hibernal´

Foto: Réva vinná  ´hibernal´
Detail
Kategorie Ovoce
Barvy rostliny žlutozelená
Tvary rostliny hrozen
Barvy listů zelená
Typy listů listnaté, opadavé
Měsíce plodů Říjen
Požadavky rostliny slunce, vlhko, teplomilná, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, náročné, humózní půdy
Použití rostliny v potravinářství
Použitelné části rostliny plod
Popis

Vinná réva ´Hibernal´ je odrůda bujného vzrůstu s rovnoměrným olistěním. Hrozen je malý až střední, válcovitě kuželovitý, většinou poměrně hustý.

Bobule je malá, kulatá, s pevnou, silnější slupkou a tuhou dužinou. Základní barva bobulí je zelenožlutá se špinavě červeným zbarvením na osluněné straně hroznu.

Nástup rašení a začátek kvetení je střední, odrůda dozrává v polovině října.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Tato odrůda byla vyšlechtěna na Institutu pro šlechtění a množení révy Výzkumného ústavu pro vinohradnictví v Geisenheimu jako kříženec odrůd Seidel 7053 x Ryzlink rýnský kl. Gm239.

Pěstování:
Požadavky na stanoviště jsou střední vzhledem k velmi dobré akumulaci cukrů. Nesnáší vyloženě suché půdy. Optimální jsou svahovité pozemky se středně hlubokými, hlinitými nebo hlinitopísčitými půdami.

Odolnost vůči mrazům je dobrá až velmi dobrá.

Tuto odrůdu je vhodné pěstovat ve středním rýnsko - hessenském vedení s řezem na jeden dlouhý nebo dva kratší tažně. Při řezu na jeden tažeň dojde k rovnoměrnému rozmístění listové plochy a dobrému oslunění hroznů.

Choroby, škůdci:
V letech s velmi silným a velmi časným nástupem infekce plísně révové je citlivější na napadení touto houbou a vyžaduje ochranu. Odolnost k padlí révovému je dobrá. Odrůda má silnou slupku, proto je odolnost k plísni šedé velmi dobrá.

Použití:
Je to typická moštová odrůda, určená pro výrobu přívlastkových a ledových vín.
Nové fotografie rostlin