Zpět na seznam

Chryzantéma

Chrysanthemum indicum – hybridy

Detail
Kategorie Trvalky
Barvy rostliny žlutá, červená, oranžová, hnědá, bílá, růžová
Barvy listů zelená, šedozelená
Měsíce kvetení Září, Říjen, Listopad, Prosinec
Požadavky rostliny mrazuvzdorná
Použití rostliny nádoby
Popis

Na trhu jsou nabízeny hrnkové chryzantémy v mnoha velkokvětých i drobnokvětých odrůdách. Jejich květy bývaly symbolem podzimu. Po celý rok se pěstují v zahradnické kultuře a kvetoucí uvádějí na trh. Velmi oblíbenými se staly miniaturní tvary.

Přirozenou dobou kvetení chryzantémy je podzim. Rostliny, které dále pěstujeme, nebo si sami množíme, budou mnohem vyšší, než ty původně zakoupené.Vykvétaly v řízených podmínkách ( krátkodenní ošetření) a byly ošetřeny růstovými látkami.

Chrysanthemum ( Argyranthemum) frutescens, bílá nebo žlutá křovitá kopretina, se stal velmi oblíbenou hrnkovou květinou. Pokud ji chceme pěstovat více let, musí být přes zimu na světlém stanovišti, v chladnu a téměř v suchu. Důležitý je provézt na jaře zpětný řez a pravidelné čištění.

Pěstování:
Chryzantéma vyžaduje světlé, vzdušné a chladné stanoviště. Trvanlivost květu závisí na teplotě.

Udržujeme stejnoměrnou vlhkost. Přeschnuté balu zkracuje životnost květů. Pokud chceme i po odkvetení rostlinu pěstovat, seřízneme ji a málo zaléváme. Podle ročního období ji pěstujeme dále v zahradě nebo přezimujeme v chladném prostoru a málo zaléváme. Ne všechny odrůdy jdou zimovzdorné.

Hnojení:
Přihnojujeme mírně během vegetace.

Množení:
Můžeme množit mladými výhony na jaře řízkováním.
Nové fotografie rostlin