Zpět na seznam

Pěchava podzimní

Sesleria autumnalis

Foto: Pěchava podzimní
Detail
Kategorie Trávy
Výška rostliny do 30 cm
Barvy rostliny bílá, Stříbrná
Tvary rostliny klas
Barvy listů zelená, žlutozelená
Typy listů listnaté, opadavé
Měsíce kvetení Srpen, Září, Říjen
Požadavky rostliny slunce, polostín, sucho, vlhko, mrazuvzdorná, vápenité půdy, písčité půdy, kamenité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy
Použití rostliny skupinové výsadby
Popis

Pěchava podzimní je tráva tvořící asi 30cm vysoké trsy, více do šířky se rozrůstající, raší počátkem dubna a rychle se vyvíjejí.

Světle zelené až žlutozelené, vzpřímené, úzké a drsné listy jsou hlavní ozdobou rostliny a jejich zbarvení se odlišuje od ostatních druhů.

Kvete od srpna do října. Stříbřitě bílé klásky jsou směstnány asi V 10cm dlouhém, úzce válcovitém lichoklasu, na 60cm vysokých bezlistých stéblech. Od poloviny října začíná žloutnout, ale listové trsy zůstávají hezké i v zimě.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z jihovýchodní Itálie a Albánie.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje výživné, propustné, kamenité a písčité i vápenité půdy, snáší sucho, daří se jí na slunci i v polostínu. U nás je mrazuvzdorná.

Množení:
Množíme dělením trsů brzy na jaře.

Použití:
Druh je vhodný na větší plochy v travnatých stepních partiích, v kombinaci s podzimními krokusy, trvalkami a trávami. Na slunná místy v přírodních partiích záhonového charakteru, s podzimními astrami. Trsy je nutné brzy na jaře ostříhat. Je velmi dlouhověká, vydrží na stanovišti bez přesazování deset i více let.
Nové fotografie rostlin